czwartek, 17 listopada 2016

Kolejka drewniana Bigjigs

Jaki prezent będzie dobry dla 2-3 latka? Małe dzieci uwielbiają drewniane zabawki. Nie wszyscy rodzice chcą wprowadzać elektronikę w życie swoich dzieci. Tu naprzeciw oczekiwaniom przychodzą zestawy kolejkowe, gdzie ciuchcię łączy się na zasadzie magnesów a po torach prowadzi się własną rączką. Marka Bigjigs przygotowała specjalne początkowe zestawy z torami układanymi w kształt okręgu. 
Jakie zalety ma drewniana kolejka Bigjigs?
Zabawka uniwersalna, nie przypisana płci dziecka, jedynie ma próg wieku. Jest kompatybilna z kolejkami drewnianymi innych marek. Tory nie psują się tak, jak w przypadku podobnych zestawów z kołeczkami w kształcie kulek, które często wypadają. Dodatki do torów są także drewniane w odróżnieniu od plastikowych drzewek i ludzików od innych producentów. Kolory są żywe i trwałe. Zastosowane farby i lakiery nie są szkodliwe dla dzieci. Kolejka uczy konstruowania i projektowania przestrzennego. Jedna z lepszych zabawek dla rodzeństwa, zajmująca dzieciom czas. Wkoło torów można rozbudować całe miasto z klocków drewnianych, kartoników, czy klocków plastikowych. Twórcze działania są ograniczone tylko fantazją milusińskich.
Jakie wady ma kolejka Bigjigs?
Można ją porysować i przez to, że jest drewniana, czyszczenie zajmuje trochę czasu. Ma większość wad materiału, z którego jest wykonana, co jest oczywiste. Jeśli się zniszczy tzn. obije, zarysuje to zwykle zniekształcenie już zostaje.
Osoby, które sprezentują dzieciom kolejkę, muszą liczyć się z tym, że im bardziej rozbudowany zestaw kupią, tym bardziej skomplikowane konstrukcje powstaną. Nie zawsze będą się zapętlać i nie zawsze... dzieci będą chciały podzielić się zabawką, albo odwrotnie - tylko nią będą się bawić.
W skali ocen rodzica od 1 do 5, spokojnie można przyznać kolejkom 4,7 punktu.

Opis wraz ze zdjęciem nadesłała Lena - mama dwójki przedszkolaków. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz