czwartek, 17 listopada 2016

Figurki Tisso Toys

Po co robić figurki z bajek oglądanych w dzieciństwie przez rodziców i dziadków? Zwykle przemysł zabawkowy działa na dzieci. Tu kluczem do sukcesu był wpływ wspomnień opiekunów, chcących pokazać swoim pociechom co oglądali. Ile tematów do rozmów! O starych telewizorach, o tym, że ilość kanałów liczyło się na palcach jednej ręki. 

Jakie zalety mają figurki Tisso Toys?
Są idealne do rączki dziecka. Wytrzymałe, dopiero odgryzienie ich fragmentów powoduje zepsucie, choć nie zawsze jest przyczyna wyrzucenia i zabawka jest dalej w użyciu. Jak dotąd Hanka ma odgryzioną głowę a Rumcajs stracił pistolet. Straty spowodował 2-letni chłopiec. Są trwałe nawet podczas najgroźniejszych testów, czyli rzucania, bicia nimi o ścianę i meble, i co tam jeszcze dzieci potrafią wymyślić. Inicjują rozmowy o bajkach. Stają się bohaterami dziecięcych opowieści. Kolory nie blakną. Można je myć pod bieżącą wodą, co ułatwia dotarcie w szczeliny. Doskonała zabawka zachęcająca do wspólnej zabawy np. w teatr.

Jakie wady mają zabawki Tisso Toys?
Można odgryźć ich fragmenty. Kurzą się, jeśli stoją na otwartej półce a liczne małe zakamarki, nieco irytują podczas czyszczenia.
Trzeba zauważyć, że kreskówki sprzed lat nie odeszły do lamusa. Programy zorganizowanych imprez kinowych dla przedszkolaków zakładają emisję bajek z Bolkiem i Lolkiem, czy Koziołkiem Matołkiem. Są kanały telewizyjne z bajkami dla dzieci, które sięgają po odcinki z Reksiem, Rumcajsem, czy Wilka i Zająca.
W skali ocen rodzica od 1 do 5, spokojnie można przyznać figurkom 4,9 punktu.

Opis wraz ze zdjęciem nadesłała Lena - mama dwójki przedszkolaków. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz